Strona darmowych ogłoszeń bez logowania.

DARMOWE OGŁOSZENIA

 
Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.

Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu. - Świdnica K. Zielonej Góry, Ogrodowa 20

Numer: 220351
Data dodania:
23 05 2026
Edytuj
Usuń
Poleć ogłoszenie
Przypomnij hasło
Wyróżnij ogłoszenie
Dodaj ogłoszenie do schowka
Dodaj ogłoszenie do ulubionych
OGŁOSZENIE ZOSTAŁO DODANE DO SCHOWKA!
      Firma Sobkowiak oferuje hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy na gaz drzewny generowany z pelletu i jednocześnie na drewno. Zasyp pelletu odbywa się ręcznie, bez zasilania prądem. Bez prądu samoczynnie zgazowuje się i spala wytworzony gaz drzewny. Gazogenerator nie ma mechanicznego podajnika, wentylatora i innych ruchomych części. Jest trwały i niezawodny. Jednym zasypem pelletu (bez dokładania) naładujemy piecyk energią cieplną od 8 do 12 h. Działa poprzez magazynowanie ciepła w swej pojemnej masie i radiację. Jest zamkniętą bryłą, wypromieniowującą energię cieplną całą swoją powierzchnią, czyli w najlepszy i najzdrowszy sposób jaki dała nam natura. Nie ma żadnych kratek wylotowych gorącego powietrza. Gaz drzewny pali się w nim naturalnym żywym płomieniem. Gdy zakryjemy zgazowujący palnik, spalamy drewno. Palimy, nie drogim twardym liściastym drewnem kominkowym, tylko najtańszym drewnem opałowym (także iglastym): drobnicą, gałęziówką. W użyciu jest 3x tańszy od zwykłej kozy czy kominka. Paląc pelletem, nie musimy rąbać drewna, suszyć i składować. Zaraz po zakupie możemy wsypać go do paleniska. Piecyk może być podłączony do zwykłego ceglanego komina i to bez stalowego wkładu w środku, jak dawny piec kaflowy. To super wiadomość dla mieszkańców starych nieocieplonych domów i zimnych kamienic. Wysoce zalecany do domów niskoenerget. z rekuperacją o niskim zapotrzebowaniu na energię, w których zwykła koza mocno przegrzewa powietrze. Wytworzony jest w całości ze specjalnego kompozytu szamotowego pojemności i przewodności 3x większej od zwykłego szamotu. Ma kompaktowe wymiary: wys. 162 cm, szer. 48 cm, głęb. 61,5 cm, ale waży 650 kg. Jest w stanie stabilnie ogrzać powierzchnię 70-80 m2 nowo budowanego domu. Rozgrzany do wysokiej temperatury, nie oparzy boleśnie jak stal czy żeliwo. Wolno rozgrzewa się na zewnątrz, akumulując energię w swej masie, a później przez wiele godzin, w sposób równomierny, łagodnie wypromieniowuje ją z siebie, nie wywołując ruchu powietrza z alergenami.
Zwykły piecyk na drewno szybko wytwarza pustynną aurę. Nie ma akumulacji, grzeje tylko wtedy, gdy się w nim pali. Przy konwekcji i podkładaniu do niego co 1,5 godziny, nie ma mowy o ekonomicznym, zdrowym i komfortowym ogrzewaniu.
Reklamowane piecyki kaflowe z otworami wylotowymi gorącego powietrza, a nazywane akumulacyjnymi piecami kaflowymi, to zwykłe metalowe wkłady kominkowe bez akumulacji, ulokowane w kaflowych osłonach. Prędzej zgrilują nas rozpalonym powietrzem, niż uraczą zdrowym promieniowaniem.
Na pellet, grzeją tylko wtedy, gdy jest prąd, wydając irytujące odgłosy. Ich płomień, wymuszony wentylatorem, jest nerwowy i sypiący iskrami, przy wiecznie brudnej szybie. Nie spalają gazu drzewnego, tylko pellet. Są o złożonej budowie, awaryjne, skomplikowane w obsłudze, bez akumulacji. Wymagają stałego serwisu i stalowego wkładu do komina.
Innowacyjny piecyk może być w wersji hybrydowej, tylko na gaz drzewny lub na drewno. W każdej z nich zapewnia niezależne bezpieczeństwo energet. całej rodziny, gdyż jest niezależny od prądu, importowanych paliw i warunków pogodowych. Działa przy zawsze czystej szybie i braku dymu z komina. To praktycznie bezemisyjne, neutralne klimatycznie i niezależne ogrzewanie OZE, będące gwarancją czystego powietrza i spełnienia celów klimatycznych. Zalecany do instalowania w rejonach szczególnie zagrożonych smogiem lub o wysokich walorach turystycznych, w których dopuszczane jest stosowanie wyłącznie niskoemisyjnych i proekologicznych odnawialnych źródeł energii. Budujemy też hybrydowe piecokominki przeznaczone do głównego-podstawowego ogrzewania całych domów, bezobsługowo od 12 do 24 h, niezależnie od prądu. Teren całego kraju.
Więcej: 606756498 i na www.salonsobkowiak.pl
Link do filmu z płomieniem z gazu drzewnego: www.youtube.com/watch?v=lCJMv_RotcY
Zgłoś naruszenie zasad
Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.Województwo: dolnośląskie (Świdnica K. Zielonej Góry, Ogrodowa 20)
Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.606756498
Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.
Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.https://www.salonsobkowiak.pl
Wyświetleń: 2