Strona darmowych ogłoszeń bez logowania.

DARMOWE OGŁOSZENIA

 
TRENING ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ACT.

TRENING ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ACT. - Wrocław

Numer: 199742
Data dodania:
03 11 2020
Edytuj
Usuń
Poleć ogłoszenie
Przypomnij hasło
Wyróżnij ogłoszenie
Dodaj ogłoszenie do schowka
Dodaj ogłoszenie do ulubionych
      SZKOLENIE ONLINE!

PRACA Z REALNYM CIERPIENIEM. TRZY SPOSOBY PRACY W OBSZARZE OTWARTOŚCI NA DOŚWIADCZANIE I STYMULOWANIA PROCESU AKCEPTACJI W PRAKTYCE PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ. TRENING ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ACT.

⌚️Termin szkolenia: 07.11.2020

💰Cena szkolenia: 399 zł

🔴 Ogólne informacje:

💥 Nasze życie jest pełne prawdziwego cierpienia. Cierpimy, kiedy przydarzają się nam złe rzeczy – potrąci nas samochód, chorujemy, stracimy bliską osobę. Ten rodzaj cierpienia przydarza się nam wszystkim i jest po prostu funkcją życia. W ACT nazywamy ten rodzaj cierpienia czystym dyskomfortem. Życie serwuje nam te wydarzenia, a normalną i odpowiednią na nie reakcją jest smutek oraz zachowania, dzięki którym staramy się zaradzić tej sytuacji. Niestety sami utrudniamy sobie radzenie z realnym cierpieniem. Ludzki umysł w trudnych, bolesnych sytuacjach może działać „przeciwko nam”, ponieważ do prawdziwego, realnego cierpienia potrafi dołożyć dużo więcej trudnych emocji związanych nie z samymi wydarzeniami, ale z tym jak posługujemy się naszym językiem i myśleniem symbolicznym. Wikłamy się w pułapki myślenia: „jak ja sobie na to zasłużyłem?”, „już nigdy nie będzie tak jak wcześniej” czy „nikt inny tak nie cierpi jak ja”. Staramy się też wyeliminować cierpienie z naszego życia za wszelką cenę. Według badań to właśnie ta wewnętrzna walka i unikanie doświadczania cierpienia jest podłożem wielu objawów. W ACT uczymy rozwijania elastyczności psychologicznej, której jednym z głównych procesów jest trenowanie otwartości na doświadczenie w służbie tego co dla nas istotne.

💥 Profesjonaliści zajmujący się szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym – psycholodzy, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień, lekarze, studenci medycyny i psychologii.

💥Uczestnicy po szkoleniu otrzymują Certyfikat ukończenia szkolenia ‼️ 🙂

🔴 Program szkolenia:
Podczas mojego warsztatu poznamy trzy podejścia o które warto rozszerzyć swoją praktykę psychoterapeutyczną:
1. Pierwszy z nich to stymulowanie „twórczego braku nadziei”. Słowo twórczy odnosi się do otwartości, która pojawia się, kiedy klienci ostatecznie porzucają nieefektywną kontrolę doświadczenia i zwracają swoją uwagę na życie zgodne z wybranymi wartościami. Celem tej interwencji nie jest stworzenie poczucia beznadziei lub wiary w beznadziejność; tylko przyspieszenie procesu porzucania tego, co nie działa, co w efekcie często umożliwia pojawienie się uczucia nadziei. (Hayes i in., 2012).
2. Drugi sposób nazywany „werbalnym aikido”, to umiejętność walidacji odczuwanego przez klienta doświadczenia bez „kupowania” treści tego doświadczenia. Ta umiejętność jest zarówno kluczem do budowy silnego sojuszu terapeutycznego, jak i może być skuteczną interwencją, dzięki której tworzymy przestrzeń dla odczuwania głębokich emocji, ułatwiamy kontakt z niewygodnymi doświadczeniami i zmniejszamy tendencję do ich unikania. (Webster 2016)
3. Trzeci sposób to „eksperyment w 5 krokach”. Terapia zwykle kojarzona jest z rozmową. Z perspektywy ACT część naszych problemów (zarówno klientów jak i terapeutów) polega na tym, że za bardzo polegamy na słowach. Dzięki otwarciu się na wykorzystanie w terapii doświadczania ciała, jego ruchu oraz pamięć mięśniowej, możemy odkrywać wartościowe ścieżki w sytuacjach, kiedy nasz umysł i język, którego używamy, stanową jedną z barier do pokonania. (Bonensteffen 2018)

🔴 Wykładowcy:
Hubert Czupała
Zgłoś naruszenie zasad
Powiadom ogłoszeniodawcę, że ogłoszenie znalazłeś na stronie Sellit.pl
TRENING ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ACT.Województwo: dolnośląskie (Wrocław)
TRENING ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ACT.713323670
TRENING ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ACT.
TRENING ZAAWANSOWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ACT.dcp.wroclaw.pl
Wyświetleń: 363