Strona darmowych ogłoszeń bez logowania.

DARMOWE OGŁOSZENIA

 
TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ACT

TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ACT - Wrocław

Numer: 199741
Data dodania:
03 11 2020
Edytuj
Usuń
Poleć ogłoszenie
Przypomnij hasło
Wyróżnij ogłoszenie
Dodaj ogłoszenie do schowka
Dodaj ogłoszenie do ulubionych
      SZKOLENIE ONLINE!

TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ACT Z TERAPIĄ SCHEMATÓW W PRACY Z ZABURZENIAMI OSOBOWOŚCI.

⌚️Termin szkolenia: 06.11.2020

💰Cena szkolenia: 399zł

🔴 Ogólne informacje:

💥 Naszą osobowość, system przekonań czy wzorce reagowania emocjonalnego kształtuje wiele doświadczeń naszej przeszłości. Stanowi to nieodłączną część naszego rozwoju jako ludzi . Dzięki nim uczymy się jak adekwatnie zaspakajać nasze podstawowe potrzeby emocjonalne i jak budować bezpieczne więzi. Na wiele z okoliczności, które kształtują nasz prawidłowy rozwój nie mamy jednak wpływu i nie jesteśmy w stanie ich kontrolować. Nie wybieramy sobie naszej przeszłości. Doświadczamy też cierpienia, deprywacji lub straty, która uniemożliwia nam zaspakajanie naszych potrzeb jako dzieci. Szukamy wtedy sposobów radzenia sobie w tych trudnych sytuacjach. Efekt tego jest taki, że o ile dany schemat reagowania jest zrozumiały z perspektywy doświadczeń małego dziecka, o tyle te same metody, które pojawiają się w podobnych sytuacjach w dorosłym życiu bywają zupełnie niefunkcjonalne, a często stanową powtarzającą się „pułapkę” w znacznym stopniu uniemożliwiającą nam prowadzenie życia zgodnego z naszymi wartościami. Klasyczne nurty terapeutyczne, które od lat zajmują się problematyką zaburzeń osobowości czy stałych wzorów zachowań ewoluowały w terapie integrujące różne techniki terapeutyczne w celu tworzenia skutecznych interwencji. Owocem ostatnich latach rozwoju terapii jest również ewolucja samego podejścia do problematyki osobowości w stronę kontekstualnej perspektywy i pracy bardziej zorientowanych na procesy psychologiczne niżeli na techniki. Warsztat ma przybliżyć tą perspektywę pracy psychoterapeutycznej i pozwolić doświadczyć metod pracy takich podejść jak praca na trybach w terapii schematu (ST), stymulowanie systemu ukojenia w terapii opartej na współczuciu (CFT) czy tworzenia ugruntowanej perspektywy w relacji z naszymi wewnętrznymi doświadczeniami w terapii ACT.

💥 Profesjonaliści zajmujący się szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym – psycholodzy, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień, lekarze, studenci medycyny i psychologii.

💥Uczestnicy po szkoleniu otrzymują Certyfikat ukończenia szkolenia ‼️ 🙂

🔴 Program szkolenia:
Warsztat ma przybliżyć sposób rozumienia pacjenta i wybór metod pracy z psychoterapii opartej przede wszystkim na „trzeciej fali CBT”. W trakcie warsztatu będziemy trenować trzy podstawowe podejścia:
1. Terapia schematów - wzmacnianie trybu „zdrowego dorosłego” - w praktyce pomoc pacjentowi w zaspakajaniu kluczowych potrzeb emocjonalnych w adaptacyjny sposób.
2. Terapia skoncentrowana na współczuciu - rozwijanie troskliwego „Ja” - w praktyce aktywizacja w afiliacyjno-kojącego systemu regulacji emocjonalnej.
3. Terapia akceptacji i zaangażowania – Rozwijanie elastyczności psychologicznej w obszarze skonceptualizowanego „Ja”- w praktyce umiejętność przyjmowania elastycznej pespektywy postrzegania siebie, która pomaga rozwijać i poszerzając repertuar wartościowych zachowań.
Umiejętności zdobyte lub udoskonalone podczas warsztatu:
1. Zrozumienie schematu w aktualnym kontekście tu i teraz
2. Zrozumienie schematu w kontekście sytuacyjnym
3. Zrozumienie schematu kontekstu historii uczenia się i doświadczeń
4. Zrozumienie funkcjonalności sposobów radzenia sobie
5. Aktywizacja behawioralna - wybór kierunku zmiany zachowania
6. Zaangażowane działanie i utrzymanie kierunku zmiany

🔴 Wykładowcy:
Hubert Czupała
Zgłoś naruszenie zasad
Powiadom ogłoszeniodawcę, że ogłoszenie znalazłeś na stronie Sellit.pl
TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ACTWojewództwo: dolnośląskie (Wrocław)
TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ACT713323670
TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ACT
TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA ACTdcp.wroclaw.pl
Wyświetleń: 371