Strona darmowych ogłoszeń dla wszystkich. Zapraszamy do dodania darmowych ogłoszeń.

DARMOWE OGŁOSZENIA

 

II Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych - Katowice

Kategoria: IMPREZY (Imprezy)
Numer: 78349
Data dodania:
19 08 2011
Edytuj
Usuń
Poleć ogłoszenie
Przypomnij hasło
Dodaj ogłoszenie do schowka
Dodaj ogłoszenie do ulubionych
      Serdecznie zapraszamy do udziału w II Katowickich Dniach Organizacji Pozarządowych, które odbędą się w dniach 2 – 3 września 2011r. w Katowicach

Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych to wspólna inicjatywa organizacji pozarządowych współorganizowana z Urzędem Miasta Katowice, łącząca zarówno element dyskusji o miejscu i roli organizacji pozarządowych, jak i przedsięwzięcie promujące organizacje i oferujące mieszkańcom naszego miasta pożyteczne, ciekawe i aktywne spędzenie czasu wolnego.

Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych to również okazja do pogłębienia integracji organizacji pozarządowych, wymiany doświadczeń i podjęcia wspólnych działań.

Program obchodów w II Katowicki Dni Organizacji Pozarządowych:

2.09.11r. w godz. 14.00 – 17.00 - Konferencja (panel dyskusyjny) – „Organizacje pozarządowe – profesjonalni partnerzy czy oszołomy?”, z udziałem przedstawicieli różnych środowisk życia społecznego i gospodarczego: administracji publicznej, nauki, mediów, biznesu i sektora pozarządowego.
Miejsce: Restauracja OKO MIASTA – rondo im. Gen. Jerzego Ziętka (przy SPODKU),

3.09.11r. w godz. 14.00 – 21.00 - Festyn „Katowickie Organizacje Pozarządowe dla mieszkańców Katowic”.
Miejsce: Dolina Trzech Stawów, Park przy Lotnisku

Festyn będzie realizowany w 2 formach:
1/ „Miasteczko Organizacji Pozarządowych” (godz. 14.00 – 19.00), w tym:

- stoiska organizacji pozarządowych, przy których przedstawiciele organizacji będą udzielać indywidualnych informacji i porad, prezentować swoją działalność, wydawać materiały informacyjne i podejmować inne działania indywidualnie przygotowane przez organizację;

- strefa „O tym powinieneś się dowiedzieć!” w której, w wydzielonym dużym namiocie organizacje pozarządowe będą mogły przedstawić prezentacje i mini wykłady dotyczące istotnych problemów, którymi się zajmują się organizacje, a informacja o nich może być ważna dla mieszkańców miasta np. problemy z obszaru profilaktyki zdrowotnej, praw człowieka, ekologii, kultury i inne.

- strefa aktywności i zabawy, w której poszczególne organizacje przygotują i przeprowadzą różnorodne zabawy, konkurencje sportowe, pokazy i inne, do których zapraszane będą zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

2/ „Scena artystyczna NGO” (godz. 14.0 – 19.00) - na dużej scenie prezentować się będą artyści i zespoły działające przy organizacjach pozarządowych oraz innych inicjatywach społecznych. Podsumowaniem części artystycznej będzie koncert finałowy znanego artysty (19.00 – 21.00).

Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych to wspólne przedsięwzięcie katowickich organizacji pozarządowych, w którym każda organizacja znajdzie swoje miejsce i pole aktywności.

Do udziału w II Katowickich Dniach Organizacji Pozarządowych zaprasza komitet organizacyjny w składzie:

Piotr Uszok
Prezydent
Miasta Katowice

Monika Bajka
Stowarzyszenie Pomocy
Dzieciom i Młodzieży
„Dom Aniołów Stróżów”

Anna Kruczek
Śląskie Forum
Organizacji Pozarządowych
KAFOS

Grzegorz Wójkowski
Stowarzyszenie
Wzajemnej Pomocy
BONA FIDES
Zgłoś naruszenie zasad
Powiadom ogłoszeniodawcę, że ogłoszenie znalazłeś na stronie Sellit.pl
II Katowickie Dni Organizacji PozarządowychWojewództwo: śląskie (Katowice)
II Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych(32) 2593-746
II Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych
Wyświetleń: 11036